מרקש פינת קופנהגן

דיירי הבית: נטע לוינגר ברבי, מעצבת פנים, גיא, משפטן ומאמן כדורסל ולהם 3 ילדים: איה, אדם, ודניאלה.

לאחר תקופה של שינויים בחיים ובקריירה, לצד הרחבת התא המשפחתי, היה חשוב להם ליצור פינה משלהם שסוף סוף תכיל את כולם ואת האישיות של כל אחד מבני הבית כזאת שתיתן מקום לביטוי.

מחיצה דקובריק דגם יד ביד. עיצוב פנים נטע לוינגר. צילום איתי בניתם

את הדירה קנו "על הנייר", בידיעה ברורה שנטע, בתור מעצבת פנים, תעשה שינויים במפרט דירת הקבלן. "את רוב השינויים עשינו לפני קבלת המפתח, ושינויים קלים ערכנו לאחר קבלתו. שינויים שלא יכלו להתבצע תחת הגבלות הקבלן. את השיפוצון הזה תכננו בקפידה. מאוד חשוב בתהליך של רכישת דירה מקבלן, כבר בשלב תכנון החלל, לקחת בחשבון מה נעשה תחת פיקוחו ומה יעשה לאחר קבלת המפתח".

"השינוי המרכזי שעשינו בבית היה הסבת חדר בדירה לחדר משרד שהוא הסטודיו שלי, פינת החמד שלי. היה לי חשוב לייצר חציצה קלה בין חלל העבודה שלי לבין הסלון, ובכל זאת לשמור על נוכחות כלשהי באזור. המטרה הייתה לפתוח את החלל, לאפשר לי לעבוד בסטודיו ועדיין להיות בקשר עם בני הבית. הפתרון העיצובי שבחרתי בו הוא דקובריק, שמלבד הערך הפונקציונלי שלו כקיר חוצץ, הפך למוקד עניין שהעין לא יכולה להתעלם ממנו. הוא זוכה להתייחסות הראשונה של כל אדם שנכנס אלינו הביתה. אני מקבלת כל כך הרבה פרגונים על הדקובריק המקסים שלנו".

דקובריק יד ביד. עיצוב פנים: נטע לוינגר. צילום: איתי בנית

"הדקובריק שלנו זוכה להתייחסות הראשונה של כל אדם שנכנס אלינו הביתה. אני מקבלת כל כך הרבה פרגונים על הדקובריק המהמם שלנו. מלבד הערך הפונקציונלי, זה סגנון עיצובי שאני מאוד אוהבת להשתמש בו" מספרת נטע לוינגר, מעצבת פנים מוכשרת.

"באופן אישי קודם חלמתי על הדקובריק ורק אחר כך על בית... חחח . וברצינות, אחרי דקובריק אני עוקבת כבר מספר שנים. ידעתי שהוא יבוא לידי ביטוי באופן מובהק אצלנו בבית. אלמנט ההסתרה שהוא מהווה+ הויזואליות האותנטית עם קריצה לארכיטקטורה האיסלמית מדבר אליי מאוד ומושך אותי כבר מבית. מחבר אותי מאוד לשורשים המרוקאים שלי. לבית בו גדלתי. לצבעים, לאוכל ולריחות של בית סבתי. לפני מספר שנים, אימי לקחה את אחותי ואותי לטיול שורשים למקום הולדתה, מרוקו, ואני נפעמתי מהיופי והשפע ורציתי להכניס אותו גם לתוך ביתי".